Zawsze możesz być atrakcyjna

Zawsze wspaniale jest być piękną. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że hormony mogą sprawić, że będziesz czuła się paskudnie, nawet jeśli nie jesteś brzydka. Na szczęście zawsze będą ludzie, którzy zobaczą w tobie ładne rzeczy, i zawsze będzie w Tobie coś niesamowitego.

Zawyżone standardy

Dzisiejsze standardy urody są niezwykle dziwne. Czy naprawdę jesteś „brzydka”, czy po prostu przeciętna? W dzisiejszej kulturze medialnej jesteśmy bombardowani obrazami modelek, a nie zwykłych ludzi. Nawet wtedy, już naturalnie piękne modelki są często poddawane wielogodzinnym makijażom, surowej diecie i ćwiczeniom, specjalnie dobranej odzieży, operacjom chirurgicznym i cyfrowym ulepszeniom wizerunku. W końcu porównujemy wygląd z obrazem, który jest całkowicie poza zasięgiem milionów osób, a nawet wtedy – jest manipulowany. Pisałam już o budowie i wymiarach kobiet: http://walkinginprettyshoes.com/przemyslenia-o-wymiarach-kobiet/ Bardzo często ludzie mają kompletnie nierealne wyobrażenia o tym, co jest normalne i przeciętne!

Wiele kobiet chce wyglądać stylowo
Wiele kobiet chce wyglądać stylowo

Wiele osób boryka się z problemami kosmetycznymi, takimi jak trądzik, otyłość, chroniczny łupież, a niektóre z bardzo poważnymi problemami, takimi jak poważne oparzenia lub blizny. To normalne i nie da się z tego wyjść tak prosto. Wszyscy powiedzą, że życie nie opiera się na wyglądzie, ale na takich atrybutach jak inteligencja, ciężka praca, dbałość o szczegóły, kreatywność i tym podobne.

Pracuj z włosami

Znajdź fryzurę, która pasuje do kształtu Twojej twarzy. Kup również produkty do mycia i stylizacji odpowiednie dla Twojego typu włosów. Najlepiej pozostawić to profesjonalistom i odwiedzić salon fryzjerski. Nie tylko będzie taka fryzura będzie obramowywać twarz prawidłowo, styliści pomogą Ci wybrać styl, który najbardziej Ci odpowiada, a używane produkty będą znacznie lepsze.

Wypróbuj też makijaż

Spróbuj trochę makijażu. Jeśli masz mniej niż 18 lat, najlepiej jest, aby był stonowany. Jeśli masz trądzik, spróbuj pozbyć się go za pomocą domowych środków zaradczych lub zastanów się nad podkładem – ale upewnij się, że jest w tym samym kolorze i tonacji, co Twoja skóra. Pamiętaj jednak, nie czuj się tak, jakbyś musiała nosić makijaż, aby być piękna. Prawdziwe piękno zależy od ciebie!