Koreańska moda i styl

Nie jestem pewna, czy Korea słynie z mody. Oczywiście, wszyscy kochamy koreańską kuchnię, znamy ich dziwne boysbandy i bardzo memetyczne przeboje o miłości miłosne, ale cóż, …moda? Sama kojarzę dziwne japońskie style inspirowane anime czy grami na konsole, chińskie tanie ubrania lub słodkie style z Tajwanu, ale rzadko kiedy Koreę stawia się na mapie mody. W rzeczywistości, wiele modnych dziewczyn interesujących się światem opisuje modę z Korei jako łagodniejszą wersją mód z Tokio.

Uliczna moda z Korei jest rzeczywiście dość charakterystyczna. To może być interesujące dla Polek, aby dowiedzieć się, jakie są główne trendy w tym sezonie wśród mody koreańskiej:

Zacznijmy od warstw. Koreańska mody polega na mieszaniu i dopasowaniu różnych elementów mody… ale umiarkowany klimat Półwyspu Koreańskiego nie pomaga przy planowaniu mody na cały rok. Tanie ubrania z Korei mogą przypominać stylizacje z Polski — też muszą zawierać odzież przeciwdeszczową czy buty.

Wszyscy słyszeliśmy o zwanym Engrish – języku angielskim przekręconym przez Azjatów. Być może zdziwi cię to, ale Koreańczycy mają tendencję do noszenia dużych koszulek lub bluz ozdobionych angielskimi słowami – ale traktują je wyłącznie jako ozdoby, te napisy nie mają szczególnego znaczenia. Podobnie jak Europejczycy tatuują sobie jakieś „Symbole azjatyckie” na ramionach, Koreańczycy lubią wygląd alfabetu łacińskiego na tanich ubraniach. Takie koszulki dobrze sprawdzają się w połączeniu z parą obcisłych legginsów i sandałami.

Koreańska moda

Ważną kombinacją bywają też często mini spódniczki z wysokimi do kolan butami – takie kombo sprawdza się przez cały rok, nawet w okresie jesieni i zimy. W razie potrzeby dokładają też warstwy (co mówiłam o warstwach?) i na przykład legginsy lub rajstopy, aby ogrzać swoje nogi.

Koreanki nie mają tego samego talentu do dziwnych i niezwykłych akcesoriów jak Japonki, ale zamiast tego wolą dodać do swoich tanich ubrań jakieś jasne, żywe kolory. Lubią łączyć jasne barwy — i to widać!

Wiele młodych Koreanek opiera swoją modę na mieszance kolorów wybraną przez swoje idolki.Koreanki mają tendencję do stosowania wielu akcesoriów – choćby chłopcy lubią nosić wiele bransoletek oprócz zegarków. Takie ubrania także w Polsce możesz ozdabiać droższymi akcesoriami — to bardzo ciekawy pomysł!

Możesz oprzeć się na koreańskim stylu, by zaakcentować swój własny styl i dodać trochę makijażu, by stworzyć własny, przebojowy czy skromny wygląd.